1. nap: Kora reggeli indulás Budapestről. Ártándnál határátlépés Romániába. Rövid városnézés Nagyváradon: székesegyház, Kanonok sor, a vár. Továbbutazás kis pihenőkkel a Király-hágón és Belső-Erdélyen át a Székelyföldre. Szállás és vacsora Székelyszentléleken.
2. nap: Reggel átkelünk Udvarhelyszékről Gyergyószékre a Görgényi-havasok és a Hargita közötti hágón. A Gyergyói-medencén átkelve nekivágunk a Kárpátoknak. Kis pihenő a Gyilkos-tónál, aztán elérjük a fenséges Békás-szorost. A sziklaszurdok után csak lassan kezd kitárulni a táj, ekkor már Moldvában járunk. Délután elérjük Moldva fővárosát, Jászvásárt, románul Iasi-t. Rövid séta a központban, a katolikus és az ortodox székesegyház, a kultúrpalota, valamint a régi és a modern belváros megtekintése. Jászvásártól a román-moldáv határ felé vesszük utunkat, melyen Albestinél kelünk át. Este érkezés Moldávia fővárosába, Chisinauba (Kisinyov, Kisjenő).
3. nap: Reggeli után a Dnyeszter Menti Köztársaságba, más néven Transznisztriába megyünk. A terület a helyi megítélés és a nemzetközi közösség szerint Moldávia része, gyakorlatilag önálló államként az orosz alakulatok békefenntartásával működik. Első állomásunk Bender, azaz Thigina vára. A külső vár ma is részben katonai létesítmény, a belső vár rendezetten, a várhoz kapcsolható hírességek szobraival vár minket. Itt találjuk Münchausen báró ágyúgolyóját, hiszen a híres német katona Bendernél is harcolt. Újabb kori látnivaló a katonai temető második világháborús magyar elesettek sírjaival, magyar emléktáblával. Benderből Transznisztria fővárosába, Tiraszpolba utazunk. Időssebbeknek emlék, fiatalabbaknak tanulság: a volt szovjet világ tárul elénk, épületeivel, járműivel, a maga hangulatával, bár nagy ütemben korszerűsödik. A belvárosban sétálva megszemléljük a fontosabb épületeket, a katonai emlékhelyet, a városalapító Suworow tábornok emlékművét. Ezután a világhírű KVINT konyakgyárat látogatjuk meg. Belépünk egy bámulatos világba: hatalmas hordósorok, 11 millió hektoliter konyak, korszerű technológia, tiszteletreméltó múlt, szép gyári múzeum. Utasaink ötféle, 5-15 éves konyakot, azaz desztillált bort kóstolhatnak meg. Délután visszatérve a Dnyeszter Mentéről a Mimi kastélyba utazunk. Moldávia legnagyobb, 19. század végén elkészült bojár kastélya ma egy luxus rendezvényhelyszín, a moldáv állami protokollnak is kiemelt területe (https://castelmimi.md). A kíváló moldáv borokból kóstolgatunk, majd hagyományos moldáv ételeket fogyasztunk vacsorára, desszerként a híres Baba neagrát. Vacsora után visszatérünk Chisinauba.
4. nap: Reggeli után városnézés Chisinauban: Az Úr születése ortodox katedrális, a római katolikus püspöki székesegyház, diadalív, városháza, séta a belvárosban, ahol Puskin is élt, aki több mint 100 művét itt írta.
Utána Cricovába utazunk, ahol a bortermelés egy egész várost hozott létre mind a föld felett, mind alatta egy 130 km hosszú pincerendszerben. A fakultatív földalatti városnézésre jelentkezők kis elektromos autókkal járják be a pincevárost, meg-megállva a bor és pezsgőpalackozóknál, a Cricovát bemutató mozinál, a furcsa fényűzéssel elkészített kóstoló- és rendezvénytermeknél, a világ hírességeinek borkészleteinél. A földalatti túra végén négyféle jó moldáv bort kóstolunk meg. Cricováról az 1773-ban alapított curchi kolostorhoz megyünk, mely Moldávia egyik legszebb, leggazdagabb és legnagyobb kolostora. Napunk utolsó látnivalója Orheiul Vechi (Orhei – Őrhely, Várhely), vagy ahogy a várost megszálló tatárok nevezték: Shehr al-Cedid. A Raut folyó látványos kanyonjának ez a része egy nagy archeológiai múzeum, barlangokkal, sziklákba vájt odúkkal, kb. másfél évezred különböző korainak maradványaival, és egy ma is álló, működő kolostorral. Támadás esetén az Etelköz magyarjai ebbe a kanyonba menekítették állataikat, itt építettek ki védelmi állásokat. Vacsoránkat egy szomszédos falu jellegzetes moldovai étteremben fogyasztjuk el, s közben megnézünk egy táncos folklórprogramot is. Este visszamegyünk Chisinauba szállásunkra.
5. nap: Reggeli után Románia felé vesszük az irányt. Moldva dombjain, völgyein keresztül Pusztinára megyünk: itt ismerkedés Moldva magyar arcával, a csángósággal. A híres települést elhagyva elérjük a Kárpátokat, és Gyimesi-szoroson kelünk át. Rövid pihenő az ezeréves határon a Rákóczi-várnál, a múzeummá alakított vasúti őrháznál. Csíkszereda és Székelyudvarhely érintésével Székelyszentlélekre utazunk, itt szállás és vacsora.
6. nap: utolsó napunkat a Szászföldön kezdjük. Városnézés a szép Segesváron: séta a belvárosban és a fellegvárban. Továbbutazás Medgyesen, Dicsőszentmártonon, majd az észak-erdélyi autópályán át a Szamos völgyébe. Rövid pihenő Kalotaszegen, majd Ártándnál elérjük Magyarországot. Érkezés Budapestre az esti órákban.
Időpont: 2025. augusztus 14-19.
Elhelyezés: Erdélyben faluturizmusban, Moldáviában 3 csillagos szállodában
Utazás: autóbusszal
Idegenvezetés: az utazás teljes tartama alatt
Ellátás: félpanzió, plusz két borkóstoló és egy konyak-kóstoló
Részvételi díj: 278 000 Ft/fő
Egyágyas felár: 46 000 Ft/fő
Útlemondási biztosítás: 6 950 Ft/fő (ill. 2,5%)
Baleset-, betegség-, poggyászbiztosítás: 3 900 Ft/fő.
Belépők Erdélyben: kb. 30 RON (A moldáviai belépők az árban.)